Rapoušovské stránky
Škoda lásky jiným vozům !
Rapoušovské stránky - úvodní strana
Škoda lásky jiným vozům !

Znáte ji?
Šumavanka


Vlajky

Ráj veteránů - inzerce veteránů

RIMAC-automobili7.2.2011
..:: ADSL Router D-Link DSL-G684T a DSL-584T ::..
když nemaká tak, jak má

Foto před výměnou kondenzátoru Foto po výměně kondenzátoru

Rozhodl jsem se napsat tento krátký článek, který popisuje, jak odstranit nenápadnou, ale postupem času velice nepříjemnou závadu projevující se v jinak oblíbeném a celkem dobrém ADSL modemu D-Link. Závada začíná vcelku neviditelně. Občas nejde net, O2TV zakostičkuje, sem tam restart a tak to pořád tak nějak jede, až najednou osmimegové připojení jede rychlostí cca 20kbps, tzn., že se žádná stránka v podstatě nenačte. Na O2TV se nedá dívat, kostička za kostičkou. Chvíli to svádíte na nekvalitní vedení, ale jen do doby, než se uvolíte zkusit jiný modem. V průměru se tato závada u modemů D-Link projevuje po dvou letech. Taková hranice "jistoty".

Jelikož se mi s mým báječným modemem ještě nechtělo loučit, hledal jsem na netu, nemá-li někdo podobné potíže. A našel jsem - takže tím upřesňuji, že tento nápad nevyprodukovala má hlava. Protože jsem však objevil jen takové strohé informace bez náčrtků a obrázků, přidávám zde fotografie s popisem.

Modem lze jednoduše otevřít, na to každý přijde sám a výrobce by za to měl dostat cenu. Takhle jednoduché "vloupání se" dnes nebývá tak časté. Odstranit popsané problémy lze celkem jednoduše i levně. Oprava sestává z výměny jednoho elektrolytického kondenzátoru 100µF/25V v ceně 2,50Kč. Kterého? Je to přesně ten po pravé straně od IO YCL PH40..... atd.

Toto je ta zásadní informace!!! Che!

Původní kond šel ven trochu hůře, ale ne špatně. Postupujte opatrně, moc netrapte desku plošných spojů. Otvory jsou celkem malé - titěrné. Z tohoto důvodu jsem nový kondenzátor naletoval tak, aby byly jeho vývody dostupné ze strany součástek a mohl jsem je při případné další výměně použít pro naletování kondenzátoru zhora a netrápil tak plošné spoje. Ten modem prostě vyhodím až zemřu. Che!

Věřte nebo ne, po výměně kondenzátoru modem frčí tak, až mám strach, aby mi ty data neprolítly skrzevá monitor a nerozbily mi hubu jak nedobrzdí.

Tak jsem napsal kopec slov vo ho... .

Přeji hodně štěstí!!!